Tez-tez gileylənirik ki, bizimkilər niyə öz futbolumuza yox, xaricilərə daha artıq maraq göstərir. Buyurun, bunun onlarla səbəbindən biri...
Sabah "Qarabağ"la "Neftçi" arasında çempionluğun taleyini həll edən, adı "qızıl" olan oyun olmalıdır. Məlum, matça ciddi hazırlıq olub və indi də davam edir. Hər iki klub da çalışır ki, futbolçular sırf oyuna köklənsin, fikri mümkün artıq söhbətlərə, işlədəcəkləri ehtiyatsız fikirlərə yönəlməsin.
Bunu başa düşdük.
Bəs, hanı Qurban Qurbanov, hardadır Samir Abasov? Hanı "Qarabağ"ın, hardadır "Neftçi"nin rəhbərliyi? Hanı onların fikri, açıqlaması? Nədir onların yüzminlərlə azarkeşinə mesajı?
Bilinmir. Tahir Gözəlin 2-3 cümləlik fikirləri xaric.
Təkrarçılıq olmasın, bəli, sabah oyundur. Amma komandalarda durum, oyunçuların vəziyyəti necədir, bilən yoxdur. Hərbi sirr kimi saxlayırlar. Kimdən çəkinir, ehtiyat edirlər? Dünyada minlərlə klub, minlərlə də məşqçi var, minlərlə də belə vacib oyun olub. Amma ən azı azarkeşlərə belə etinasızlıq, biganəlik olmayıb. Bizimkilər tərəfdən isə olur.
Niyə olur? Bax onu "Qarabağ", "Neftçi", hə, bir də AFFA ilə Peşəkar Futbol Liqası bilər. Niyə həm də AFFA ilə Peşəkar Futbol Liqası? Ona görə ki, bu oyunun təbliğatında onlar daha çox maraqlı olmalı idi. Ən azı bu gün oyun öncəsi hər iki komandanın baş məşqçisinin iştirakı ilə mətbuat konfransı, brifinq təşkil etmək çətin deyildi.
Qurbanovla Abasov 3-4 standart, qıcıqlandırıcı olmayan fikir söyləməklə qarşıdakı matçın əhəmiyyətini az da olsa artıra, reklam edə bilərdilər.