“Qarabağ”ın avqustun 3-də keçiriləcək “Ferentsvaroş”la avrokubok oyununa böyük maraq var. Bu yazını qələmə almağa hazırlaşanda Ağdam klubunun mətbuat xidmətinin rəhbəri Gündüz Abbaszadə mənə dedi ki, artıq oyuna 28 min bilet satılıb. Təsəvvür edin, cəmi 2 günə. Bu, yəqin ki, bizim futbol üçün rekorddur.
Oyuna bilet ala bilməyən, buna görə klubdan inciklik, narazılıq edən azarkeşlərimizi də gərək anlayışla qarşılayaq. Əsas odur, ildə bir dəfə də olsa, tək futbol yox, bütün cəmiyyətimizdə belə futbol sevgisi yaranır.
Biz istəyirik ki, bu istək sönməsin, azalmasın. Biz istəyirik ki, uğur qazanan tək “Qarabağ” olmasın. “Neftçi”də olsun. “Qəbələ” də olsun”. “Zirə”də olsun...Bizim istəyimiz nədir? “Qarabağ”ın oyunları vaxtı “Tofiq Bəhramov”un, “Neftçi”nin oyunları vaxtı “Bakcell Arena”nın, millinin oyunları vaxtı 70 minlik Bakı Olimpiya Stadionun dolması... Amma dolmur, doldura bilmirlər. Hələlik bir tək “Qarabağ”ı çıxmaqla...
Onun oyununa kütləvi axın var. İki gündür Feysbukda belə fikirlərə də rast gəlirəm ki, azarkeş deyir, kaş “Qarabağ”ın bundan sonrakı matçları Bakı Olimpiya Stadionunda (BOS) keçirilsin. Başa düşmək olur. BOS-un “Tofiq Bəhramov” kimi 30 min deyil, 70 min tamaşaçı tutumu var. Bu gün isə nəinki onminlərlə, yüz minlərlə insanımız stadionda canlı “Qarabağ”a dəstək olmaq istəyir.
Bunun adı futbol, komanda yox, xalq sevgisidir!