Azərbaycan millisi Millətlər Liqasında çıxışını ikinci yeri tutmaqla başa vurdu. Qazaxıstanla dünənki son oyundan sonra millinin baş məşqçisi Canni de Byazi özünü öyməklə və həmkarlarının bostanına daş atmaqla bildirdi ki, "neçə il idi Azərbaycan ardıcıl 3 oyunu uda bilmirdi".
İndi sizin diqqətinizi italiyalının bioqrafiyasındakı onun üçün xəcalətli bu nüansa yönəldim. Demə, "neçə il idi ardıcıl 3 oyun uda bilməyən" Azərbaycan millisinin baş məşqçisi, düz 2 il 2 ay həmin bu "kəlamın" müəllifi elə Canni de Byazi özü olub. Və bu 2 il 2 ayda Canni de Byazi rəsmi və qeyri-rəsmi düz 28 oyun keçirib. Bu 28 oyunun 16-da isə komanda uduzub, cəmi 5-də də qələbə qazanıb. Son iki qələbə də olub Slovakiya ilə Qazaxıstan üzərində. O Slovakiyanın ki, bizlə oyunda qələbə qazansaydı belə final mərhələsinə çıxa bilməyəcəkdi. Ona görə çıxa bilməyəcəkdi ki, artıq bu qrupda Qazaxıstan liderliyi təmin etmişdi. Biz dünən sonuncu qələbəni o Qazaxıstan üzərində qazandıq ki, xal itirib-itirməmək onların vecinə də olmayacaqdı.