«Araz» Naxçıvanın baş məşqçisi istefa verdi, əslində istefaya göndərildi desək daha doğru olar.
Bu adam «Araz»ın yüksək liqaya lisenziya alması xəbərini eşidəndə çempionatın başlamasına heç bir ay da qalmamışdı. Çox qısa bir müddətdə komandanı toparlaya bildi, yarada bildi. Nəhayət, uzun illərdən sonra Naxçıvanın da, Naxçıvanın yox ey, Naxçıvan Muxtar Respublikasının, 500 minə yaxın əhalisi olan Naxçıvan Muxtar Respublikasının bir komandası yüksək liqada təmsil olundu. Və bir ildir öz stadionu olmadığından bütün oyunlarını Bakının müxtəlif meydançalarında keçirir, həmişə qonaqdır. Və necə ola bilər ki, bu bir ildə Naxçıvan şəhər stadionu yenidən qurulmasın?!
Bir dəfə yazmışam və yenə yazıram. Möhtərəm Prezident iki ay müddətində Xankəndidəki stadionu yüksək səviyyədə bərpa elətdirdi və orada kubok oyunu keçirildi. Özü də Möhtərəm Prezidentin iştirakı ilə. Topa da ilk zərbəni Möhtərəm Prezident özü vurdu.