Azərbaycan Respublikası Medianın İnkişafı Agentliyi (MEDİA) “Redaksiya siyasəti və peşə etikası qaydaları” hazırlayıb. Agentliyin tövsiyəsinə uyğun olaraq, Qol.az-ın redaksiyasında saytın kollektivinin iştirakı ilə bununla bağlı müzakirə keçirilib.
Qol.az-ın baş redaktoru Aydın Bağırov saytın 2008-ci ildən fəaliyyət göstərdiyini, şəffaflığa, obyektiv və qərəzsiz jurnalistikaya söykənən redaksiya siyasəti müəyyənləşdirdiklərini deyib. O, ilk gündən jurnalistikanın qızıl qaydalarından olan peşə etikasına əməl etməyə çalışdıqlarını da bildirib. A.Bağırov hazırkı dövrdə sosial şəbəkərlərdə və bəzən medianın özündə belə peşə davranışı qaydalarının pozulma halllarına rast gəlindiyini deyərək Medianın İnkişafı Agentiyi tərəfindən hazırlanan bu qaydaların önəmini qeyd edib.
A.Bağırov və müzakirədə iştirak edən saytın əməkdaşları idman aləmində də etik çərçivələri aşan halların baş verdiyini deyiblər. Bu mənada, ictimai əhəmiyyət daşıyan xəbərlərin yayımlanması zamanı redaksiya siyasəti və peşə etikası qaydalarının gözlənilməsinin vacibliyi bir daha qeyd edilib.