"Bakı"nın vitse-prezidenti Zeynal Məmmədov Qol.Az-a müsahibə verib. Klub rəsmisi əvvəlcə komandasının birinci dövrədəki çıxışına toxunub.
- Komandamızın ilk dövrədəki çıxışından tam razı qalmadım. Baxmayaraq ki, ikinci pillədə qərarlaşmışıq, liderlə xal fərqi 2 xaldır. Çıxışımızı 85 faiz qənaətbəxş hesab edirəm.
- Hakimlərdən narazı olsanız da, PFL-in prezidenti referilərin qərəzli olmadığını bəyan edib.
- Çox sayda səhv olmaz. Hakim də insandır, xətası ola bilər. Ancaq xəta uzağı bir-iki dəfə olar. Fariz Yusifov "İnter"lə oyunumuzda iki penaltimizi vermədi. Ancaq mən onu qınamıram, ola bilər ki, bu epizodları görməyib. "Simurq"la oyunda hakim bizə qarşı 5-6 epizodda səhv etdi. Baş açmaq olmur, bu səhvdir, yoxsa?
- Necə fikirləşirsiniz, əcnəbi ədalət təmsilçilərinə ehtiyac varmı?
- Baş məşqçimiz Hacıyevski deyib ki, ikinci dövrədə prinsipial oyunları xarici hakimlər idarə etsin, yəni, heç kimin tərəfini saxlamasın. Əgər ikinci dövrədə çox sayda səhvlər olsa, böyük qalmaqallar yaranacaq.
- PFL kənardan hakim gətirməyi mənfi qarşılayır.
- Belə etməklə deyil ki? Gərək yerli hakimlər oyunları elə idarə etsinlər ki, məşqçilər xaricdən referi gətirilməsini fikirləşməsinlər. Elə hakimlər var ki, çalışdırıcıların onlardan gözü qorxub.
- Ramin Musayev qəti şəkildə deyib ki, stadionu hazır olmayanlar növbəti çempionata buraxılmayacaq...
- Görək, axırı necə olacaq. Çətin ki, stadionumuz sentyabra hazır olsun. İş getsə, PFL-in komandalara güzəşt edəcəyinə inanıram.
- Premyer-liqanın formatının dəyişəcəyini necə qarşılayırsınız?
- Müsbət. Ancaq, məncə, 10 komanda 4 dövrədə mübarizə aparsa, daha yaxşı olar. Ümumiyyətlə, iddiasız, maddi imkanı aşağı olan komandalar çempionatda oynamamalıdır.
- Xristovdan savayı, hansı futbolçular göndəriləcək?
- Yaxın günlərdə məlum olacaq. 3-4 futbolçu gedəcək, 2-3-ü də gələcək.
- Yola salınacaq oyunçuların adlarını sirr saxlayırsınız?
- Hələlik tam aydınlaşmayıb.
- Almaniyanın "Herta" klubuyla əməkdaşlıq məsələsi nə yerdə qalıb?
- Bunun üzərində işləyirik. Yaxın vaxtlarda Almaniyaya səfər edib, planımızı reallaşdıracağıq.
- Hazırlıq prosesi ilə bağlı Türkiyəyə səfər nə zaman olacaq?
- Yanvarın 15-də. "Titanik" otelində məskunlaşacaq komandamız üç həftəlik təlim-məşq toplanışı, həmçinin yoldaşlıq matçları keçirəcək. Udub, uduzmağın fərqi yoxdur. Əsas odur ki, komanda ikinci dövrəyə optimal heyətlə hazır olsun.