"Hərdən elə alınır ki, hətta "Anderlext" kimi komandaları məğlub edirik. Halbuki belə komandalar Bakıda asanlıqla çıxış edə biləcəklərini düşünürlər".
Qol.Az-ın məlumatına görə, bu sözləri "Qarabağ"ın milliyyətcə rus, amma əslən bakılı müdafiəçisi Maksim Medvedev "Rossiya-24" telekanalına müsahibəsində deyib.
Medvedev artıq Azərbaycan futbolunun 10 il əvvəlki səviyyədə olmadığını bildirib: "Hazırda Azərbaycana daha səviyyəli perspektivli, yüksək səviyyəli legionerlər cəlb olunur. Onlar yerli futbolçuları da öz arxalarınca daşımağa başlayırlar. Bu da ölkə futbolunda uğurların daha davamlı olması baxımından çox müsbət amildir".
"Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov isə hazırda komandada işlərin pis getmədiyini bildirib: "Açığı, komandada işlər pis getmir. Həm futbolçuların yanaşma tərzləri, həm də turnir cədvəlindəki mövqeyinə əsasən, komandamdan razı olduğumu deyə bilərəm".
Qeyd edək ki, Rusiyanın "Rossiya 24" dövlət kanalında Azərbaycanın "Qarabağ" klubu haqda 3 dəqiqəlik süjet verilib.