Keçmiç FİFA referisi Anar Salmanov AFFA-nın Hakimlər Komitəsi və Hakim-İnspektorlar Komitəsində bu gün gerçəkləşdirilən dəyişikliyə münasibət bildirib.
O, Qol.az-a açıqlamasında Xaqani Məmmədovun istefaya göndərilməsinin vaxtında və yerində verilmiş qərar olduğunu söyləyib:
“Bütün dəyişikliklər AFFA rəhbərliyinin qərarıdır. Onlar da görürdülər ki, inkişaf yoxdur, struktur düzgün qurulmayıb. Məhz bu səbəbdən Xaqani Məmmədovu vəzifəsindən azad etdilər. Düşünürəm ki, gecikmiş addım deyil. Tam vaxtında və yerində verilmiş qərardır”.
Hakimlər Komitəsindəki bu dəyişiklik keçmişdə cəzalandırılan referilərin yenidən öz işlərinə qaytarılması məsələsini gündəmə gətirib. 2013-cü ildə hakimlikdən kənarlaşdırılan A. Salmanov yenidən öz sevimli peşəsinə qayıtmağa hazır olduğunu vurğulayıb:
“Hakimliyə qayıtmaq məsələsinə gəlincə, bu, tək məndən asılı deyil. Rəhbərlik məsləhət bilsə, qayıdaram”.
Qeyd edək ki,AFFA İcraiyyə Komitəsinin bugünkü iclasında Hakimlər və Hakim-İnspektorlar Komitəsinin birləşdirilməsi barədə qərar qəbul olunub. Yeni yaradılmış quruma avstriylı keçmiş FİFA referisi Fritz Stuxlik sədr təyin olunub.