"Yuventus"un baş məşqçisi Masimiliano Alleqri Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin sonuncu turunda PSJ-yə uduzduqları matçdan (1:2) sonra fikirlərini bildirib.
Qol.az xəbər verir ki, Turin təmsilçisi H qrupunda 3-cü yeri tutduğu üçün mübarizəni Avroliqada davam etdirəcək.
Həmçinin oxuyun: “Alleqri getməlidir”
Mütəxəssis "Calciomercato"ya açıqlamasında bu mövsüm ÇL-də çıxışları və Avroliqa ilə bağlı deyib: “Beynəlxalq matçlarda çox təcrübələri olmasa da, yaxşı oyunçular yetişdirdim. Yaxşı oyun keçirdik, amma nəticə məyus oldu. Biz Avropa Liqasındayıq, amma əvvəlcə A seriyasında oyunlarımız var. Dərhal işə qayıtmalıyıq.
Bir tərəfdən Avroliqaya düşməyimizdən razı qalmalıyıq, digər tərəfdən də Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinə çıxa bilmədiyimiz üçün əsəbiləşməliyik.Zədələrlə bağlı problemimiz var idi. Bununla bağlı ediləcək bir şey yoxdur. Bazar günü İtaliyanın ən güclü komandası olan "İnter"lə oyunumuz var. Bu, son dərəcə vacib matç olacaq”.