Bu gün Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində 4-cü tura start verilib.
Qol.az xəbər verir ki, ilk oyun günü üçün E, F, G və H qruplarında ümumilikdə 8 matç keçirilib.
G qrupunda "Mançester Siti" səfərdə "Kopenhagen"lə heç-heçə edib - 0:0. Dortmund "Borussiya"sı isə "Sevilya" ilə bərabərə qalıb - 1:1. Bu nəticələrdən sonra qrup lideri "Siti" pley-off vəsiqəni vaxtından əvvəl təmin edib.
H qrupunda "Makkabi" evdə "Yuventus"a qalib gəlib - 2:0. PSJ (Fransa) - "Benfika" (Portuqaliya) dueli isə 1:1 hesabı ilə başa çatıb.
F qrupunda "Real" Polşada Donetsk "Şaxtyor"u ilə 1:1 hesablı bərabərə qalıb. "Real" xallarının sayını 10-a çatdıraraq vaxtından əvvəl pley-off-a vəsiqəni təmin edib.
Azərbaycan millisinin futbolçusu Mahir Emrelinin çıxış etdiyi Xorvatiyanın "Dinamo" (Zaqreb) klubu evdə Avstriya "Zalsburq"u ilə qarşılaşıb və heç-heçə edib - 1:1. Emreli sonadək ehtiyatda qalıb. E qrupunun digər matçında isə "Çelsi" İtaliyada "Milan"ın qonağı olub və 2:0 hesabı ilə qalib gəlib.