“Çox pis oynadıq. Hesab da bunu deyir. İlk yarıda hesab açılmasa da, rəqibin 2-3 qol şansı var idi. Komandamın oyun nizam-intizamı məni narahat edir”.
Qol.Az-ın Futbolxeber.az-a istinadən yaydığı xəbərə görə, bu sözləri U-19 millimizin baş məşqçisi Nazim Süleymanov Avropa çempionatının seçmə mərhələsində Ukraynaya 0:4 hesabı ilə uduzduqları görüşdən sonra deyib.
Təcrübəli mütəxəssis bildirib ki, komandası bu oyunla mərhələ adlaya bilməz: “Belə oyunla qrupdan çıxmaq çətindir. Amma bu, 3 oyunluq turnirdir. Qarşıda hələ 2 matçımız var. Tələsmək lazm deyil. Bu gün buraxdığımız qolları gördünüz. İkinci hissədə oyun nizam-intizamını əldən verdik. Arxaya çox oynayırlar. Futbolu geriyə yox, irəliyə oynamaq lazımdır. Meydana 2 dayaq yarmmüdafiəçisi buraxmışıq, onlar da gəlir müdafiəçilərin yanına. Biz tapşırığı veririksə, futbolçu bunu yerinə yetirməlidir. Futbolçunun fikri meydanda olmalıdır, başqa yerdə yox. Futbol ağıl oyunudur. Kim ağıllıdırsa, o da yaxşı oynayır”.
N.Süleymanov hücumçu problemi yaşadıqlarını bildirib:
“Hücumçularımızdan İlkin Sadıqov zədəlidir, Qara Qarayev də həmçinin. Futbolçu peşəkar olmalıdır. Seçmə mərhələyə 1 il ərzində hazırlaşmaq lazımdır. Bəzi oyunçular daxildən buna hazır deyillər. Qara Qarayev “Malaqa”da oynayır. Amma həftədə cəmi 2 dəfə məşq edir. Bura gəlib, deyir ki ayağım ağrıyır, çıxır məşqə zədələnir”.
Nazim Süleymanov yenilgiyə görə azarkeşlərdən üzr istəyib: “Öz adımdan, komandamın adından futbolsevərlərdən üzr istəyirəm. Uduzmaq olar. Sadəcə, mübarizə aparmaq lazımdım. Futbol sərt oyundur”