"Qəbələ"nin məşqçisi 5 oyunluq cəzalandırıldı
ÖLKƏ FUTBOLU 29 May 2024 / 13:10 1051
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin iclası keçirilib.
QOL.az qurumun saytına istinadən xəbər verir ki, iclasda aşağı yaş qruplarından ibarət komandalar arasındakı çempionatların matçlarında edilən qayda pozuntuları ilə əlaqədar qərarlar qəbul olunub.
AFFA U-15 Liqasında çıxış edən "Qəbələ" klubunun məşqçisi Şəhruz Mustafayev daha beş oyun cəzalandırılıb. Mütəxəssis "Sumqayıt"la görüşdə hakimlərin ünvanına qeyri-etik ifadələr işlədib və buna görə onun cəzasının üzərinə 5 oyun əlavə edilib. Ş.Mustafayev mayın 24-də də də 5 matçlıq cəzalandırılmışdı.
19 may 2024-cü il tarixində AFFA U-14 Liqasında keçirilən “Şirvansaray” FK – “Astara” FK oyununda “Astara” FK komandasının rəsmisi Qəhrəman Mirzəyev öz futbolçusu Yusif Qurbanovu təhqir etdiyinə görə qırmızı vərəqə ilə texniki zonadan kənarlaşdırıldığı üçün 5 oyun cəzalandırılıb.
AFFA U-14 Liqasında keçirilən “Qəbələ” İK – “Azart” oyunu bitdikdən sonra “Azart” komandasının baş məşqçisi Səxavət Ağazadə hakimlər briqadasını təhqir edilməsinə görə 3 oyun cəzalandırılıb.