Azərbaycan millisinin DÇ-2026-nın seçmə mərhələsinə hazırlıq işləri aparılır.
QOL.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hazırda AFFA qarşısında duran əsas vəzifələrdən biri də milli komandanın ev oyunlarını keçirəcəyi məkanı müəyyənləşdirməkdir.
Bu gün üçün rəqibləri qəbul edəcək dörd namizəd stadion var. Bunlar Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu, “Neftçi Arena” və Mərdəkandakı “Liv Bona Dea” arenadır. Lakin DÇ-2026-da Azərbaycan millisinin sonuncu rəqibinin Fransa olmasından sonra, görüşə mümkün yüksək marağı nəzərə alan AFFA sırf bu oyunu isə Bakı Olimpiya Stadionunda təşkil etmək variantını da nəzərdən keçirir.
Hələlik ev stadionları ilə bağlı yekun qərar verilməyib. Bununla belə, yekun siyahı tezliklə UEFA-ya göndərilməlidir.
Onu da qeyd edək ki, matçlardan birinin Gəncə stadionunda keçiriləcəyi barədə sosial mediada yayılan xəbərlər həqiqəti əks etdirmir.
Xatırladaq ki, Azərbaycan millisi DÇ-2026-nın seçmə mərhələsinin D qrupunda Fransa, Ukrayna və İslandiya komandaları ilə mübarizə aparacaq.
Millimizin oyunlarının təqvimi aşağıdakı kimidir: