“İdman jurnalistikası bizdə inkişaf edən sahədir. Biz arzulayırdıq ki, Mətbuat Şurasının İdarə Heyətində onlardan bir nəfər olsun”.
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri Azərbaycan Mətbuat Şurasının yeni sədri Rəşad Məcid İTV-də Dadaş Dadaşlinskinin verilişində qonaq olarkən deyib: “Mən fikirləşirdim ki, idman jurnalistləri də fəal olsalar, seçki bülletenlərinə adları düşsə, onlara dəstək ola bilərdik. Onların sırasında tanınmışlar, peşəkarlar var”. MŞ sədri bildirib ki, gələcəkdə İdarə Heyətində idman jurnalistikası da təmsil olunmalıdır.
R.Məcid yaxın gələcəkdə idman jurnalistləri ilə görüş keçirmək istədiyini də söyləyib. Onun sözlərinə görə, idman jurnalistikası inkişaf edib və Mətbuat Şurası da onlara diqqət yetirməlidir.
Rəşad Məcid Orxan Fikrətoğlunun bugünlərdə idman jurnalistləri ilə bağlı səsləndirdiyi fikirlərlə razı olmadığını söyləyib: “Əksinə idman jurnalistikasında xeyli azadlıq, hərəkətlilik var. Mən Orxanla razı deyiləm”.