"Belə oyunu uduzmamalıyıq. Amma təəssüflər olsun ki, futbolda belə şeylər olur. Fasilədə oyunçulara dedim ki, diqqətli olaq, qol buraxa bilərik, vərəqə ala bilərik. Biz deyiriksə, futbolun dili ötürmədirsə, lazımdır ki, bir-iki nəfər aldadasan?".
Qol.Az-ın Sportnet.az-a istinadən yaydığı xəbərə görə, görə, bunu 19 yaşadək futbolçulardan ibarət milli komandanın baş məşqçisi Nazim Süleymanov deyib.
19 yaşadək futbolçular arasında "Avro-2016"nın seçmə mərhələsində Türkiyəyə 0:1 hesabı ilə məğlub olan millinin baş məşqçisi bunları bildirib: "Meydançanı görən zaman oyun başqa olur. Ukrayna və Türkiyə ilə oyunun müqayisəsində bu dəfə daha fərqli oynadıq".
O, komandadakı intizamsızlıqdan söz açıb: "Komandanın intizamsızlığı məni narahat edir. Mütləq futbolçularla söhbət edəcəm. Futbolçu meydanda məşqçilik, hakimlik etməməlidir. Mən futbolçuyamsa, 90 dəqiqə oynamalıyam. 90+3-də də qol vurub elit raunda vəsiqə qazanma şansı əldə edə bilərdik. İntizamsızlıq məğlubiyyətdən irəli gəlir. Futbolçu özünü və klubunu təmsil edir. Biz milli komandayıq. Biz deyiriksə, bunlar sabahın ulduzlarıdır. Onda axırı necə olacaq? Belə getsə, əksər futbolçular ulduz olmayacaq, onlardan böyük futbolçu olmayacaq".