"Bakı-2015" I Avropa Oyunlarında boks yarışları davam edir.
Qol.Az-ın məlumatına görə, bu gün 1/8 mərhələsinin daha 5 çəki dərəcəsində görüşlər keçirilib.
Bunlardan 4-də kişilər, 1-də isə qadın boksçular döyüşəcəklər. Bu gün rinqə çıxan Azərbaycan yığmasının 5 üzvü 1/4 finala yüksəlib.
64 kq
İlk görüşündə slovakiyalı Edin Seydinoviçi mübarizədən kənarlaşdıran təmsilçimiz Lorenzo Sotomayor 1/8 finalda moldovalı Dmitri Qalaqotla qarşılaşıb. Təmsilçimiz bütün raundlarda rəqibindən üstün olub - 3:0. Onun 1/4 finaldakı rəqibi rumıniyalı Daniel Nikulesku olacaq. Döyüş iyunun 23-də saat 20:15-də keçiriləcək.
69 kq
Mübarizəyə 1/8 finaldan qoşulan Pərviz Bağırov ilk görüşündə moldovalı Vasili Belusla üz-üzə gəlib. Avropa çempionumuz rəqibinə 3:0 hesabı ilə qalib gələrək 1/4 finala yüksəlib.B ağırov 1/4 finalda Abass Baraou (Almaniya) ilə döyüşəcək. Görüş iyunun 23-də saat 21:15-ə təsadüf edəcək.
75 kq
Bu çəkidə Azərbaycanı Xaybula Musalov təmsil edib. O, 1/4 finala çıxmaq uğrunda fransız Kristian Haller-Assomo Mbilli ilə qarşılaşıb və 3:0 hesabı ilə qalib gəlib. X.Musalov 1/4 finalda belaruslu Vitali Bandarenka ilə qarşılaşacaq. Döyüş iyunun 24-də saat 13:30-da başlayacağı gözlənilir.