"Bakı-2015" I Avropa Oyunlarında atıcılığın 4 növündə yarışları keçirilib.
Qol.Az-ın məlumatına görə, qadınlar 25, kişilər 50 metr məsafədən tapança ilə atəş açmaqda yarışıb.
Kişilərin 50 metrdən tapança ilə atəş açmaqda təsnifat yarışları yekunlaşıb. Burada təmsilçimiz Rəsul Məmmədov 540 xal toplayıb. Yekunda 24-cü olan atıcımız mübarizəni dayandırıb.
25 metr məsafədən tapança ilə atəş açan qadınların təsnifat mərhələsində Azərbaycanı İradə Aşumova təmsil edib. 576 xal toplayan idmançımız 15-ci yeri tutub. Sərrast hissəsə 286 xalla 17-ci olan İradə Aşumova yarımfinala vəsiqə qazana bilməyib.
Kişilərin dairəvi stend yarışında təmsilçilərimizdən Emin Cəfərov və Paşa Əhədpur yarımfinala vəsiqə uğrunda mübarizə aparıb. Cəfərov 70 xalla 30 idmançı arasında 25-ci, Əhədpur isə 68 xalla 27-ci olub. Onlar sabah mərhələnin 2-ci günündə də yarışacaqlar.
Qadınların stend yarışındakı təmsilçimiz Nurlana Cəfərovanın çıxışı uğursuz alınıb. Təsnifat mərhələsini 65 xalla 18-ci pillədə başa vuran Cəfərova yarışda mübarizəni dayandırıb.