“Bakı-2015” I Avropa Oyunlarında boks yarışları davam edir.
Qol.Az-ın məlumatına görə, bu gün 1/8 mərhələsinin daha 6 çəki dərəcəsində görüşlər keçirilib.
Yığmamızın iki boksçusu bu gün mübarizəyə qoşulub. Elvin Məmişzadə və Albert Səlimov 1/4 finala çıxmaq üçün yarışıb ki, hər ikisi işinin öhdəsindən layiqincə gəlib.
Qeyd edək ki, boksçularımızdan Tayfur Əliyev, Teymur Məmmədov və Məhəmmədrəsul Məcidov artıq 1/4 finala vəsiqəni təmin edib.
52 kq
Millimizin üzvü Elvin Məmişzadə mübarizəyə 1/8 final mərhələsindən qoşulacaq. Avropa çempionumuzun rəqibi irlandiyalı Mayls Kesi olub. Hər üç raunddan qalib ayrılan (3:0) boksçumuz 1/4 finala yüksəlib. O, bu mərhələdə bolqarıstanlı Daniel Asenovla qarşılaşacaq. Döyüşün iyunun 22-də saat 19:30-da başlayacağı gözlənilir.
60 kq
Bu çəki dərəcəsində Albert Səlimov un bügünkü döyüçü maraqla gözlənilir. Çünki idmançımız Gürcüstanı təmsil edən erməni əsilli Otar Eranosyanla üz-üzə gəlib. Hər üç raundda rəqibindən üstün olan Səlimov adını 1/4 finala yazdırıb. Təmsilçimiz yarımfinala gedən yolda Bolqarıstan idmançısı Elian Dmitrovla üz-üzə gələcək. Döyüşün startı iyunun iyunun 23-də, saat 14:00-da veriləcək.