"Araz-Naxçıvan"ın baş məşqçisi Elmar Baxşıyev Misli Premyer Liqasının 23-cü turunda "Turan Tovuz"a 0:1 hesabı ilə uduzduqları matçı şərh edib.
- Ağır oyun alındı. Hər iki komanda yaxşı mübarizə apardı. Komanda düşündüklərimizi meydanda verməyə, yaxşı iş göstərməyə çalışrıdı. Yola davam etmək lazımdır.
- Qırmızı vərəqə epizodu barədə fikirləriniz necədir?
- Sizcə var idi? Mən də təkrara baxım. Orada heç sarı vərəqəlik bir şey yox idi. İki tur öncə demişdim ki, bizi bu şəkildə sıxışdırmaq istəyirlərsə, alınmayacaq. Komanda möhkəmdir, meydanda layiqli cavab verəcək. "Kəpəz"lə matçın 3-cü dəqiqəsində VAR-a baxmadılar. Amma sonradan görürük ki, penaltilik epizod idi. Davam etmək lazımdır.
- Zaur Axundovla oyundan sonra nə söhbət edirdiniz?
- Ev oyunlarından sonra da Zaur müəllimlə görüşümüz olur. Öz dəstəyini bizdən əsirgəmir, komandanın yanındadır.
- "Turan Tovuz"la "Araz-Naxçıvan"ın əleyhinə hakim qərarları olur. Sizcə, belə etməklə kimin önünü açmaq istəyirlər?
- Heç bir komandanın haqqını yeyilməsini istəmərik. Futbol ədalət tələb edir. Futbolda varlı, kasıb anlaşıyı olmamalıdır. Bəlkə də onların fərqli gördükləri, düşündükləri var. Sınmaq olmaz, istədiyimizə çatmaq üçün yolumuza davam etmək lazımdır. (sportal.az)