"Gürcüstanda futbola baxış, yanaşma fərqlidir. Onlarda sanki valideyin qarışıq fikri ancaq övladının harasa gedib oynamasıdır. Bəzi gürcü fubtolçular var, potensialı aşağıdır, amma böyük şeylər fikirləşir. Fundament elə qurulub ki, futbolla daha çox yaşayırlar".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov "Sabah"la bugünkü oyundan sonra mətbuat konfransında deyib.
Gürcüstan futbolunun Azərbaycandan daha irəlidə olması ilə bağlı sualı cavablandıran mütəxəssis qonşu ölkədə bu idman növünə fərqli gözlə baxıldığını bildirib: "Orada federasiyada futbolçular çoxdur. Kaxa Kaladzenin mer olması bəlkə futbola diqqəti çoxaltdı. İmkanları bizdən daha çoxdur, Avropaya çıxışları var, Avropa klubları ilə ünsiyyətləri daha çoxdur. Ola bilər ki, milli komandaya öz güclərini verdilər, nəinki klub səviyyəsinə. Format olaraq, iclaslarımızda bütün ölkələrin strategiyası ilə maraqlanırıq. Gürcüstan, Belçika, Danimarka, filan müzakirə olunur. Hansı ki, onların təcrübəsindən nəsə əldə etmək olar. Pis düşüncələr yoxdur. Sadəcə qalır onları həyata keçirmək. Real baxmalıyıq, Gürcüstanda futbola sevgi, insanların futbolla yaşaması bizdən daha çoxdur. Heç kim də məndən inciməz. Bizdə niyə yoxdur? Bizə nə olub ki? Çox şey əldə edə bilərik. O qədər üstün sahələrimiz var. Güləşdə, cüdoda, hansısa idman növündə əsgərlərimiz, döyüşçülərimiz var. Çətinlikdən qorxan xalq deyilik. Nəsə düzgün addım atmaq lazımdır ki, hamı futbolla yaşasın".
AFFA İcraiyyə Komitəsinin üzvü olan mütəxəssis Azərbaycan futbolunun inkişafı üçün də işlər görüldüyünü qeyd edib: "Sadəcə gözləməliyik. Futbolumuzun gələcəyi üçün yeni plan hazırlanır. Məncə, hansısa fikir bildirməyim düzgün olmaz. Real baxmalıyıq. Bu gün komanda sayını çoxaltmağa gücümüz yoxdursa... Sponsor tapa bilmiriksə, danışmaqla düzələn deyil. Futbolu millətimizə sevdirməliyik. Bu gün Ehtiram Quliyevə ("Turan Tovuz"un İdarə Heyətinin sədri -red.) təşəkkür edirəm. İmkanı var, komanda yaradıb, nəsə Azərbaycan futboluna fayda vermək istəyir. Belə insanların sayı çox olmalıdır. Ya tələb olunmalıdır, ya da dövlət səviyyəsində nəsə olmalıdır. Nəsə desəm, düzgün çıxmaz.
Qlobal məsələdir. Çox istəyərdim ki, çempionatda 16-18 komanda olsun. Komanda bir gün Bakıda, bir gün Lənkəranda, bir gün Zataqalada, Gəncədə oynasın. Onda futbolun başqa ləzzəti olacaq. Futbol daha çox seviləcək. Bakının içindəyik, 2-3 dəfə kənara çıxırıq. Bir də var, 15 səfərimiz olsun. Futbolu hansısa yolla sevdirmək lazımdır. Bölgələrdə futbolu kütləviləşdirmək lazımdır. Yəqin ki, qarşıdakı illərdə düzələr. Özüm də üzgünəm, düşündüklərim həyata keçirə bilmirəm. Çox ağır söhbətdir. Ətrafında çox danışmaq olar. Ümid edək ki, yaxşı olacaq".