AFFA İcraiyyə Komitəsinin bugünkü iclasında ümumi müzakirələr aparılıb.
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri AFFA İcraiyyə Komitəsinin üzvü Qurban Qurbanov komitənin bugünkü iclasından sonra jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
O, bu gün keçirilən toplantıda hər hansı bir mühüm qərar qəbul edilmədiyini söyləyib: “Ciddi bir yenilik yoxdur. Hər dəfə qarşılıqlı lazım olan işlər barədə müzakirələr gedir. Çünki hələ yeni bir kollektivdir, yeniliklər axtarılır. Qəti qərar olmadığı üçün biz də fikir bildirə bilmirik. Məncə, bir neçə iclasdan sonra futbolun inkişafı üçün hansı addımların atılacağı barədə ətraflı məlumat veriləcək”.
Mütəxəssis I Liqaya düşən “Qəbələ”yə AFFA tərəfindən yardım ediləcəyini söyləyib: “Köməklik olunacaq. Maliyyə tərəfini Sərxan müəllim (AFFA-nın icraçı vitse-prezidenti Sərxan Hacıyev - red.) yəqin açıqlayar. Hər xırda detala əl atılır ki, “Qəbələ”nin infrastrukturu qorunub saxlanılsın”.
Q.Qurbanov iclasda əsas milli komandanın baş məşqçisi məsələsi ilə bağlı müzakirələr aparıldığını söyləyib: “Bu barədə yaxın günlərdə qərar veriləcək”.