"Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov Misli Premyer Liqasının 34-cü turunda "Zirə"yə 1:0 hesabı ilə qalib gəldikləri matçdan sonra mətbuat konfransı keçirib.
QOL.az xəbər verir ki, o, əvvəlcə oyun barədə fikirlərini bildirib.
- Bu gün bərk komandaya qarşı oynayırdıq. Hansı ki, meydanda yaxşı mübarizə aparırdılar. Birəbir mübarizələri uduzmayan rəqibə qarşı oynadıq. Qələbə olsa da, asan deyildi. Futbolçularım çox əziyyət çəkdilər. Tam öz oyunumuzu istədiyimiz kimi göstərə bilmədik. Futbolçular qələbə üçün xeyli güc sərf etdilər. "Zirə"yə uğurlar arzulayıram.
- Juninyo "Bayer"lə oyundan sonra sanki o qədər də hərəkətli görünmür. Bunu təkliflərlə əlaqələndirirsiniz?
- Hərəkətində geriləmə var. Məşqçi olaraq bunu başa düşürəm. Həm dediyiniz fikirlər, həm də oyunlara motivasiya etmək asan deyil. Nə qədər futbolçuları motivasiya etsək də, onlar özləri də özlərini motivasiya etməyi bacarmalıdırlar. Görünür tam istədiyim kimi alınmır. Bəlkə də, komandaya tam uyğunlaşmayıb. Bizim rejimdə, məşq proseslərimizdə, hər oyuna yanaşmağımızda, ola bilər tam dərk edə bilməyib. İnanın ki, hər şey yaxşılığa doğru gedir. Özü ilə də söhbətimiz olub. Gələn il daha yaxşı Juninyo görmək istəyirik. İnanıram ki, onunla ilə birlikdə bacaracağıq ki, istədiyimiz Juninyo hər oyunda olsun.
- Mövsümü bağlayan zədəli futbolçu var?
- Gedişata baxacağıq. Marko Veşoviçdə daha ciddi görünür. Yassin Benziada gedişata baxacağıq. Həkimlər 10-12 gün deyiblər, amma hər bir halda, əzələ məsələsidir. Əzələ elədir ki, tələssən, problem yarana bilər. Ayın 26-da oyuna hazır olmaq ehtimalı var. Amma 100 faiz hazır olmasa, risk etməyəcəyik. Çünki böyük ehtimalla milliyə dəvət edəcəklər.
- Müqaviləsi bitən oyunçularla danışıqlar başlamısınız?
- Vaxtımız var. Yüngül danışıqlara başlamışıq. Hər bir halda, mövsümün sonunda bilinəcək.
- Komandaya gətirmək istədiyiniz oyunçularla danışıqlar var?
- Danışıqlar var. Amma yekunlaşdırılan yoxdur.
- "Qarabağ" Kadi, Mahiri, Musanı geri qaytarır?
- Heç biri ilə hələ danışığımız yoxdur.
- Avrokuboklar uğrunda 4 komanda mübarizə aparır. Sizcə, hansı daha şanslıdır?
- Hər birinin şansı eynidir. Maraqlı sonluq olacaq. Hər birinə uğurlar arzulayıram.