AFFA-dan U-16 Liqasında keçirilən “Kəpəz” – “Qəbələ” oyununda yaşanan insidentə münasibət bildirilib.
Qurumun mətbuat xidmətinin rəhbəri Elnur Məmmədli QOL.az-a açıqlamasında deyib ki, baş verənlər AFFA-nı ciddi şəkildə narahat edib və İntizam Komitəsi məsələ ilə bağlı ən ağır cəzaları verib:
"AFFA U-16 liqasında "Kəpəz" - "Qəbələ" oyununda baş verənlər federasiyanı ciddi şəkildə narahat edirdi. Məsələ AFFA tərəfindən araşdırıldı və İntizam Komitəsinin bununla bağlı qərarları açıqlandı. İntizam Komitəsi həmin oyunda baş verənlərlə bağlı ən ağır cəzaları verdi. Uşaq və gənclər liqalarında pul cəzaları olmasa da, müstəsna hal olaraq "Kəpəz"in U-16 komandası 500 manat cərimə edildi. Bundan başqa, "Kəpəz"in U-16 komandası növbəti 10 ev oyununu azarkeşsiz keçirəcək. Əsas məqamlardan biri ev sahibi komandanın təhlükəsizliyi təmin edə bilməməsidir. Bunun nəticəsində təəssüf ki, final fitindən sonra xoşagəlməz hadisələr baş verib. Bu yaşda olan futbolçular arasında bu cür halların yaşanması qəbuledilməzdir. Bu səbəbdən də İntizam Komitəsi ən ağır cəzaları verdi".
Xatırladaq ki, U-16 Liqasında keçirilən “Kəpəz” – “Qəbələ” oyununda sonra qonaq komandanın bəzi futbolçuları "Kəpəz" azarkeşləri tərəfindən döyülüb.