“Məqsədimiz qələbə qazanmaqdır. Biz bunun asan olmayacağını bilirik. Amma inanırıq ki, bizə növbəti mərhələyə vəsiqə qazandıracaq yaxşı oyunumuz olacaq. Keçən il insanları oyunumuza dəvət etdik. Onlar çətin anlarımızda bizə dəstək oldular. Bu matçda da azarkeşlərin köməyi ilə müsbət nəticə əldə edə bilərik”.
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri Omoniya"nın baş məşqçisi Sofronis Avqusti Konfrans Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində Kiprdə "Qəbələ"yə qarşı cavab matçı öncəsi keçirilən mətbuat konfransında deyib.
O, Azərbaycan təmsilçisinin öz planı olduğunu söyləyib: "Onlar yaxşı komandadır, asan rəqib deyil. "Qəbələ" ilk matçda yaxşı oyun nümayiş etdirdi və bizi təəccübləndirdi. Biz öz oyunumuza baxmalıyıq. Rəqibimiz oyunumuza uyğunlaşmalıdır".
Qeyd edək ki, bu gün keçiriləcək "Omoniya" - "Qəbələ" görüşü Bakı vaxtı ilə saat 21:00-da başlayacaq. Bu komandalar arasında ilk matçda Kipr klubu 3:2 hesablı qələbə qazanıb.