“Sumqayıt”ın baş məşqçisi Vaqif Cavadov Misli Premyer Liqasının 33-cü turunda səfərdə "Qarabağ"a 0:2 hesabı ilə uduzduqları oyunu şərh edib.
QOL.az xəbər verir ki, 35 yaşlı mütəxəssis matçdan sonra təşkil edilən mətbuat konfransında bugünkü rəqibləri barədə müsbət fikirlər səsləndirib.
Çox yaxşı komandaya qarşı oynadıqlarını söyləyən Cavadov artıq çempionluğu təmin edən “Qarabağ”ın onlara qarşı əsas heyətlə çıxış etmələrini xüsusi vurğulayıb.
V.Cavadov komandasının təslimçi əhval-ruhiyyəli oynaması fikrini qəbul etməyib: “Kim dedi ki, təslim olmuşduq? Belə bir şey yox idi”.
O, “Sumqayıt”a layiq məşqçi olub-olmaması barədə sualı da cavablandırıb. Bildirib ki, komandanı çətin vəziyyətdə qəbul edib və özü də gənc məşqçidir. Cavadov deyib ki, ola bilər, bu mövsüm nələrsə alınmayıb, istənilən nəticə əldə olunmayıb. Amma vəd edib ki, mövbəti mövsümdə daha yuxarı pillələri tutmağa çalışacaqlar.
Qeyd edək ki, “Sumqayıt” 33 oyundan 30 xalla 8-ci yeri tutur.