Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin iclası keçirilib.
QOL.az xəbər verir ki, iclasda Misli Premyer Liqasının 27-ci turunun oyunlarındakı qayda pozuntuları ilə bağlı qərarlar qəbul olunub.
Misli Premyer Liqasında 27-ci turun “Araz-Naxçıvan” – “Qəbələ” oyununun 59-cu dəqiqəsində meydan sahiblərinin futbolçusu Numan Kurdiç rəqibi aşkar qol imkanından məhrum etdiyi üçün birbaşa qırmızı vərəqə aldığına görə 1 oyun cəzalanıb, “Araz-Naxçıvan” 800 manat cərimə edilib.
Misli Premyer Liqasında 27-ci turun “Turan Tovuz” – “Qarabağ” oyunu bitdikdən sonra tunel, texniki zona və miks zonaya “A buraxılışı” vəsiqəsi olmayan şəxslər buraxıldığına görə meydan sahibləri 500 manat cərimə edilib.
“Turan Tovuz” – “Qarabağ” oyununun 6-cı dəqiqəsində qonaq komandanın azarkeşləri pirotexniki vasitədən istifadə etdiyinə görə “Qarabağ” 1500 manat cərimə edilib.
Misli Premyer Liqasında 27-ci turun “Sumqayıt” – “Sabah” oyununda meydan sahiblərinin 4 futbolçusu sarı vərəqə aldığına görə “Sumqayıt” 700 manat cərimə edilib.