"Bakı-2015" Birinci Avropa Oyunlarını Azərbaycanın tanınmış futbol mütəxəssislərindən Aleksandr Yampolski də izləyib.
Qol.Az-ın məlumatına görə, hazırda Almaniyada yaşayan əməkdar məşqçi Avropa Oyunları ilə bağlı təəssüratlarını bölüşüb. A.Yampolski bu yarışın onu heyran etdiyini deyib:
“Axırıncı dəfə iki il bundan əvvəl Bakıda olmuşdum. Bu dəfəki gəlişimdə məqsədlərdən biri Avropa Oyunlarını izləmək idi. Bilirsiniz, mən hələ bir çox ölkələrdə müxtəlif böyük turnirlərdə iştirak etmişəm. Amma bu yarış məni heyran etdi. Özü də iki cəhətlə. Birincisi,idman obyektlərinin tikilməsi və bu cür gözəl şəraitə malik olmasıyla. İkincisi, təşkilatçılıqla".
A.Yembolskinin fikrincə, əvvəllər Azərbaycanda təşkilatçılıqla bağlı problemlər olub:
"Lakin bu dəfə hər şey çox gözəl idi. Bakı Olimpiya stadionu, “Cristall Hall” sanki idman yarışları keçirilməsi üçün salınıb. Belə gözəl obyektlərlə ən böyük idman yarışlarını da keçirmək olar.
Əməkdar məşqçi onu da qeyd edib ki,qadın voleybol yığmamızdan "Bakı-2015"də daha yüksək nəticə gözləyirdi:
"Bununla belə, 4-cü yer də yaxşı nəticədir. Ümumiyyətlə, bizim komandamız Avropanın 5 ən güclü komandasından biri sayılır. Sərbəst güləşçilərin və boksçuların nəticələri də məni razı saldı. Ümumi götürdükdə, bu böyük turnir və təşkilatçılıq ürəyimcə oldu”.