"Yaxşı oyunla azarkeşlərimizi sevindirə bildik. Azarkeşlərin bizdən gözləntilər çox idi. Birinci hissədə komanda çox yaxşı futbol nümayiş etdirdi. Bunun nəticəsində 2 qol vurduq. Gözlənilməz əvəzetmələr oldu. Bundan sonra oyunumuzda düşüş hiss olunurdu. İkinci hissənin əvvəlində diqqətsizlikdən qollar buraxdıq. Son dəqiqələrdə Mate Kvirkiyanın vurduğu mükəmməl qolla 1 xal qazandıq".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Kəpəz"in baş məşqçisi Adil Şükürov Misli Premyer Liqasının 30-cu turunda səfərdə "Səbail"lə 3:3 hesablı heç-heçə etdikləri oyundan sonra deyib.
Mütəxəssis ilk hissədə hesabda öndə olmaqlarını, daha sonra məğlub duruma düşməklərini və sonda bərabərlik qolunu vuraraq 1 xal qazanmaqlarını belə şərh edib: "Birinci hissədə qələbəyə daha yaxın idik. Mükəmməl qoldan sonra heç-heçə də bizim üçün xoş oldu".
Mütəxəssis komandasının ikinci hissədə müdafiədə səhvlərə yol verməsinə toxunub: "Fasilədə futbolçulara tapşırdıq ki, diqqətli olun, oyun hələ bitməyib. Ani diqqətsizlik oldu. Komanda tam olaraq özünə gəlməmiş 2-ci qolu buraxdıq".
Məşqlərini təbii örtüklü meydançada keçirən "Kəpəz" "Səbail"lə səfər görüşündə süni meydanda oynayıb. A.Şükürov zədələnmələrin bununla əlaqəsi olub-olmadığı haqda bunları deyib: "Səbail"in stadionunun ot örtüyü bir az fərqlidir. Burada oynamaq çətin olur. Tovuzda da süni örtükdə oynayırıq, amma belə zədələr olmur".
A.Şükürov oyundan sonra "Səbail"in baş məşqçisi Şahin Diniyevin onunla görüşməməsinə belə aydınlıq gətirib: "Heç bir şey olmayıb. Yəqin, Şahin müəllim əsəbi olub. Burada problem yoxdur".
Baş məşqçi sonda görüşdəki hakim qərarları haqda danışıb: "Hakimlik haqda çox danışmağa dəyməz. Onlar da insandır. Baxış bucaqları fərqli ola bilər".