"Oyunu şərh etmək çox çətindir. Matçı iki hissəyə bölməliyik. Qırmızı vərəqəyə qədər olan hissə və ondan sonra. Qırmızı vərəqəyə qədər hər şey istədiyimiz kimi keçirdi".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Zirə"nin baş məşqçisi Rəşad Sadıqov UEFA Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsinin "Şerif"lə cavab matçından sonra mətbuat konfransında deyib.
İlk oyunda 1:0 hesablı qələbə qazanan "Zirə" bugünkü matçda (1:2) penaltilər seriyasında uduzaraq (4:5) Avropa Liqasında mübarizəni dayandırıb.
R.Sadıqov oyunu belə şərh edib: "Qapımızda təhlükəli hücum imkanı vermirdik. Hesabda da irəlidə idik. Rəqib daha böyük qüvvə ilə irəli atılırdı. Bu dəqiqələrdə daha təmkinli oynayıb, əks-hücumda hesabı artırmaq istəyirdik. Təəssüflər olsun ki, heç nədən qırmızı vərəqə aldıq. İlk yarının sonlarında rəqibin üzərimizdə böyük üstünlüyü yarandı. İlk hissədən sonra müəyyən dəyişikliyə getdik. Uşaqlar yaxşı, əzmkar mübarizə apardılar. Təhlükəli də olurduq. Məyusedici məqam odur ki, rəqibə epizod vermədən qol buraxdıq. İkisi də ən çox çəkindiyim ikinci mərtəbədən oldu. Oyun epizodundan isə qol imkanı vermədik. Məyusuq. Amma məğlubiyyət bizim böyüməyimizə səbəb olacaq. Düşdüyümüz vəziyyəti düzgün təhlil etsək, təbii ki. Uşaqlarla qürur duydum. 10 nəfərlə mübarizə aparmaq çox çətin idi. Qol epizodu vermirdik. Məğlubiyyəti unudub, qarşıdakı oyuna hazırlaşmalıyıq".
Baş məşqçi Junioru meydana buraxmaması ilə bağlı sualı da cavablandırıb: "Dayaq yarımmüdafiəçimiz Hacıağa idi. İlk dəqiqələrdən Zebli və Hacıağa ilə başlamağa qərar verdik. Bəzi rotasiyalar etmişdik. Hər şey qaydasında gedirdi. Sadəcə qırmızıdan sonra qopdu. Rəqibin oyun fəlsəfəsi asmalar, uzun ötürmələr idi. Ona görə də, 5-3-1 sisteminə keçdik ki, hesabı qoruyaq, əks-hücumda rəqibi tutaq. Əslində oyunu penaltilərə qədər daşıdıq. Qalib gəlsəydik, dəyişiklərin effektiv olduğundan danışardıq".
R.Sadıqov hakimlikdən razı qalmadağını da bildirib: "Danışacam, deyəcəklər hakimlikdən danışır. Hamı hiss edirdi ki, hakimin rəqibə simpatiyası var idi".
"Zirə"nin çalışdırıcısı "Qəbələ"nin sabiq üzvü, "Şerif"ə keçən Əyyub Allaşı transfer etməyə maddi imkanları çatmadığını da qeyd edib: "Narahat olduğumuz məqamlardan qol buraxdıq. İlk qol ani diqqətsizlikdən oldu. Qismətdir. Biz Allaşı istəyirdik, imkanımız çatmadı onu alaq. Amma bir qol, bir assist etdi, sonda da penaltini vurdu".
R.Sadıqov bugünkü oyunda qırmızı vərəqə alan Salifu Sumanın cəzalanacağını da deyib: "Təbii olaraq. Epizoda baxmamışam. Günahı varsa, böyük cəza alacaq".