AFFA bu il Superkubok uğrunda “Qalatasaray” və “Fənərbağça” komandaları arasında keçirilməli olan oyuna ev sahibliyi etməklə bağlı Türkiyə Futbol Federasiyasından (TFF) konkret təklif almayıb.
Bu barədə milli assosiasiyanın mətbuat xidmətinin rəhbəri Elnur Məmmədli məlumat verib. Onun sözlərinə görə, bu ilin yay aylarında TFF-nin ovaxtkı baş katibi Kadir Karataş AFFA rəsmiləri ilə əlaqə saxlasa da, sonradan quruma heç bir müraciət daxil olmayıb:
“Kadir Karataş bildirdi ki, Azərbaycanla yanaşı, Səudiyyə Ərəbistanı variantı da var. Soruşdu ki, ümumiyyətlə, oyun Bakıda keçirilsə, buna münasibətiniz necə olar? Cavabımız, təbii ki, müsbət oldu”.
AFFA rəsmisi bildirib ki, həmin söhbət əsnasında maliyyə məsələləri müzakirə olunmayıb: “TFF-nin baş katibi bildirdi ki, hələ oyuna çox var, matç yanvarda olacaq, lazım gələrsə, yenidən sizə müraciət edəcəyik. Türkiyə tərəfi ilə danışıqlar yalnız bundan ibarət oldu. Daha sonra isə bizimlə əlaqə saxlanılmadı”.
E. Məmmədli “Yenidən TFF-dən Superkubok matçı ilə bağlı təklif gəlsə, cavabınız necə olar” sualına isə belə reaksiya verib: “Birinci növbədə klubların təqviminə baxmaq lazımdır. Ümumiyyətlə, oyun nə vaxt keçiriləcək, hələ məlum deyil. Bütün bu məsələlər, təbii ki, müzakirə olunmalıdır”.
Qeyd edək ki, dekabrın 29-da Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Ər-Riyad şəhərində oynanılmalı olan Superkubok matçı təşkilatçılıqla bağlı çatışmazlıqlar səbəbindən təxirə salınıb (Azərtac).