Müstəqillik illərdində 15 dəfə Gürcüstan çempionu olan ( 1990, 1991, 1991–92, 1992–93, 1993–94, 1994–95, 1995–96, 1996–97, 1997–98, 1998–99, 2002–03, 2004–05, 2007–08, 2012–13, 2013–14) "Qəbələ"nin rəqibi 12 dəfə ölkə kubokuna (1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 2003, 2004, 2009 , 2013, 2014, 2015) və 6 dəfə superkuboka (1996, 1997, 1999, 2005, 2008, 2014) yiyələnib.
"Dinamo" Avropa arenasında da uğurlu çıxışı ilə diqqət çəkir. 90 yaşlı komanda ən böyük uğuruna 1981-ci ildə UEFA Kuboklar kubokunu qazanmaqla imza atıb. "Dinamo" 2004/2005 mövsümündə isə Avropa Liqasında "Soşo" (Fransa), "Nyukasl" (İngiltərə), "Sportinq" (Portuqaliya) və "Panionios"la (Yunanıstan) qrup mərhələsində çıxış edib. Lakin keçirdiyi bütün görüşlərdə uduzan "Dinamo" turnirlə xalsız vidalaşıb.
Gürcüstan təmsilçisinin bu dəfəki rəqibi Roman Qriqorçukun rəhbərlik etdiyi "Qəbələ" klubudur. Bu dueldən hansı klubun qalib ayrılacağını zaman göstərəcək.
Qeyd edək ki, bu komandalar arasında ilk oyun iyulun 2-də Gürcüstanda, cavab qarşılaşması isə bir həftə sonra Azərbaycanda keçiriləcək.