"Oyuna çox pis başladıq. Qapımızda erkən qollar gördük. Həmin dəqiqələrdə komandada çaşqınlıq var idi".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Zirə"nin baş məşqçisi Rəşad Sadıqov Misli Premyer Liqasının 21-ci turunda "Turan Tovuz"la bugünkü oyundan sonra keçirilən mətbuat konfransında deyib.
O, 0:2 hesablı məğlubiyyəti belə şərh edib: "Birinci hissəni çox pis keçirdik. İkinci yarıda isə tam əksi oldu. Rəqibin kompakt müdafiəisini yara bilmədik. Fasilədən sonra futbolçular çalışsalar da, əvvəlcə buraxılan səhvləri sonradan düzəltək mümkün olmadı".
R.Sadıqov ilk hissədə İsmayıl İbrahimlini əvəzləməsinə də aydınlıq gətirib: "Oyunun əvvəlində İsmayıl İbrahimlidə müəyyən narahatlıq var idi. Onu meydana buraxıb-buraxmamaq barədə fikiləşirdik. Hiss olunurdu ki, oyununa təsir etdi. Hesabda geriyə düşdük və dəyişikliyə getdik".
R.Sadıqov "Turan Tovuz" azarkeşlərinin ona qarşı şüarlar səsləndirməsinə belə münasibət bidlirib: "Açığı, mən də oyunboyu bilmədim, başa düşmədim onu. "Turan Tovuz" mənə doğma komandadır. Həm komanda, həm şəhər, həm də azarkeşlər. Fikir bildirməyəcəm. Çünki səbəbini bilmədim".