"Hər kəsi təbrik edirəm. Azarkeşlərimizə təşəkkür edirəm. Bizi sona qədər dəstəklədilər".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Şamaxı"nın baş məşqçisi Ayxan Abbasov Misli Premyer Liqasının 18-ci turunda "Sabah"ı 3:1 hesabı ilə məğlub etdikləri oyundan sonra keçirilən mətbuat konfransında deyib.
O, qələbə ilə bağlı fikirlərini bölüşərkən bildirib:
“Önəmli qələbə idi. Çoxdandır, bu qələbəni istəyirdik, bunun üçün çalışırdıq. Son 4 oyunda komandadan oyun baxımından razı idim. Bu oyunda da, həqiqətən, qələbəyə layiq idik. Çoxlu qol epizodlarımızı qaçırdıq, amma futbolçularım ruhdan düşmədilər. İkinci hissədə daha yaxşı, diqqətli oynadıq. Oyunçularım tapşırıqları yerinə yetirdilər".
Mütəxəssis gənc futbolçularının inkişafını Azərbaycan futboluna qazanc kimi qiymətləndirib: "Çox sevinirəm ki, gənc futbolçular artırır. Bu gün Azərbaycan futbolunun həmin oyunçuları qazanması bizim üçün böyük uğurdur. Qış fasiləsindən sonra çox çətin olacaq. Premyer Liqada qalacağımız xalın yarısını yığmışıq.
Bundan sonra davam edəcəyik. Rəqiblərimiz güclənir. Biz də çalışacağıq ki, güclənək. "Qarabağ"la 90 dəqiqə oynayan futbolçular bu gün meydanda idilər. Sona qədər mübarizə apardılar. Bəlkə də, oyunun 60-65-ci dəqiqələrində gücləri qurtarmışdı, amma xarakterləri məni sevindirdi. Qış fasiləsinə gedirik. Yaxşı təlim-məşq toplanışı keçirib, ondan sonrakı oyunlara baxacağıq".