“Sabah”ın qapıçısı Yusif İmanov UEFA Konfrans Liqasının ikinci təsnifat mərhələsində “Makkabi”ni (Hayfa) penaltilər seriyasında məğlub etdikləri oyundan sonra jurnalistlərin suallarını cavablandırıb. QOL.az 22 yaşlı qapıçının müsahibəsini təqdim edir:
- 120 dəqiqəlik dramatik oyun və penaltilər seriyası. Gərgin qarşılaşmanı necə şərh edərdin?
- Oyun çox çətin keçdi. Dəhşətli dərəcədə temp var idi. Azarkeşlərə təşəkkür edirəm ki, bizi tək qoymadılar, 120 dəqiqə dəstək oldular. Çox sağ olsunlar.
- Qapında 6 qol görsən də, kritik qurtarışların da oldu. Öz çıxışını necə dəyərləndirirsən?
- Əlimdən gələni etdim. Çalışdım ki, komandama köməm edim. Bəzi epizodları çıxarda bilərdim. Qismət olmadı.
- Penalti seriyasında həyəcan var idi?
- Xeyr, özümə inanırdım. Hətta bir gün əvvəl uşaqlara demişdim ki, oyunda penalti qaytaracam. Çox şükür ki, oyunsonrası penaltilər seriyasında bunu bacardım.
- Maraqlıdır ki, rəqibin bütün penaltiləri zamanı eyni istiqamətə - özündən sola tullanırdın...
- Bəli. Stratetigaya seçmişdim ki, bütün zərbələrdə ancaq eyni tərəfə tullanacam.
- Matçın gedişində tez-tez komanda yoldaşlarına narazılıq edirdin, qışqırırdın. Bu, nədən irəli gəlirdi?
- Biz oyundan öncə danışmışdıq ki, arxaya oturmaq olmaz. Rəqibi öndə qarşılaşamalıyıq. Lakin “Makkabi” çox aqressiv başladı oyuna. Komanda məcbur geri çəkilmişdi. Mən də komanda yoldaşlarımı motivasiya etmək üçün tez-tez qışqırırdım.
- İkinci hissədə “Makkabi” ardıcıl qollar vuranda ümidsizliyə qapılmamamışdınız ki?
- Açığı, bir az ümidsizlik oldu. Lakin çox şükür ki, tez ayıldıq.
- Növbəti rəqib “Sent-Patriks”dir. İrlandiyalılarla qarşılaşmalardan gözləntin nədir?
- Əlimizdən gələni edəcəyik ki, bu mərhələni də keçək. Növbəti tura yüksəlmək üçün hər iki matçda bütün gücümüzü meydanda qoyacağıq.
- “Makkabi” ilə duellərdən fərqli olaraq, bu dəfə cütün favoriti “Sabah” sayılır.
- Belə düşünmürəm. Ümumiyyətlə, favorit yalnız kağız üzərində olur. Gördüyünüz kimi, püşkdən öncə “Makkabi” favorit hesab edilirdi. Lakin mərhələni adlayan tərəf biz olduq.
- Artıq Misli Premyer Liqasında yeni mövsüm start götürür. Sıx qrafik sizə problem yaratmayacaq?
- Düşünmürəm ki, hər hansı problem yaşayaq. Əksinə, oyunlara daha yaxşı motivasiya olacağıq.