"Qış fasiləsindən sonra fərqli "Neftçi" görəcəksiniz"
ÖLKƏ FUTBOLU 25 Dekabr 2023 / 11:06 3305
"Neftçi"nin futbolçusu Rəhman Hacıyev Misli Premyer Liqasının 18-ci turunda  "Kəpəz"ə 2:0 hesabı ilə qalib gəldikləri oyundan sonra fikirlərini bildirib.
QOL.az xəbər verir ki, 30 yaşlı yarımmüdafiəçi jurnalistlərə açıqlamasında əvvəlcə oyunla bağlı təəssüratlarını bölüşüb:
"Heç bir oyun asan deyil. Heç bir rəqibi özümüzdən aşağı və ya üstün tutmuruq. Bütün matçlara qələbə üçün çıxırıq. İndiyədək çox xal itirmişik. Ona görə hər bir oyuna 3 xal üçün çıxırıq. Bugünkü qələbənin asa olduğunu deməzdim. Çünki rahat oyun yoxdur. Sadəcə yaxşı oynaya bilərik. İmkan düşdükcə onu dəyərləndiririk. Bu da asan görünə bilər, amma belə deyil".
O, toplanışdan əvvəlki qələbənin xoş təsir göstərəcəyini qeyd edib: "İstirahətə çox yaxşı əhvalla gedirik. Çünki 3-cü pilləyə qalxmışıq. 2-ci yerlə də xal fərqimiz çox deyil. Komandaya, özümə güvənirəm. İnşallah, çox yaxşı bir toplanış keçirəcəyik. İkinci dövrdə daha yaxşı çıxış edəcəyimizə, fərqli "Neftçi" görəcəyinizə inanıram".
R.Hacıyev Adrian Mutunun gedişindən də söz açıb: "Futboldur, belə şeylər baş verə bilər. Adrian Mutu çox yaxşı insandır. Məşqçi kimi yaxşı və ya pis cəhətləri olsa da, onun haqqında qərarı klub verir. Biz də hörmətlə yanaşmalıyıq. Kim gəldi, kim getdi, bunun fərqi yoxdur. Peşəkar futbolçu olaraq bizim işimiz meydanda verilən tapşırıqları yerinə yetirməkdir. O barədə biz elə də fikirləşməli deyilik".