"Neftçi"nin yeni baş məşqçisindən ilk açıqlamalar
ÖLKƏ FUTBOLU 24 Dekabr 2023 / 19:28 9127
"Mən bilirəm ki, "Neftçi" köklü klubdur. Təbii ki, burada işləmək də asan olmayacaq. Ümumiyyətlə, heç yerdə işləmək asan deyil. Qarşıya qoyulan minimal hədəf çempionatı ikinci pillədə başa vurmaq və kuboku qazanmaqdır".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Neftçi"nin yeni baş məşqçisi Miodroq Bojoviç bugünkü təqdimat mərasimində deyib.
Monteneqrolu mütəxəssis "Neftçi"nin futbolçuları Rezuan Mirzov, Emin Mahmudov və Azər Əliyevi Rusiya Premyer Liqasından tanıdığını bildirib: "Rusiyada işlədiyim üçün bu üç futbolçunu yaxşı tanıyıram. Hər üçü də keyfiyyətli oyunçudur. Nəyə qadir oldulqarını bilirəm. Hər gün özünü sübut etməlisən. Düşünürəm ki, bunun öhdəsindən gələ biləcəyik".
O, mümkün transferlərlə bağlı sualı belə cavablandırıb: "Mən komandaya hələ yeni gəlmişəm. Təbii ki, hər "transfer pəncərəsi"ndə komanda güclənməlidir. Yəqin ki, danışıqlar olacaq. Amma bunu rəhbərliklə və idman direktoru ilə danışacağıq. Bu haqda hələ heç nə deyə bilməyəcəm".
Miodroq Bojoviç azarkeşləri yenidən tribunaya qaytaracaqlarını qeyd edib: "Neftçi"nin necə tarixi klub olduğunu yaxşı bilirəm, yaxşı dərk edirəm. Düşünürəm ki, yaxşı futbol oynasaq, azarkeşlər tribunanı dolduracaq".