Əliyar Ağayevin idarə etdiyi oyunda “Mançester Siti” qalib gəldi - Video
ÖLKƏ FUTBOLU 14 Dekabr 2023 / 00:15 4047
Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin sonuncu turunda "Mançester Siti" "Srvena Zvezda"nın qonağı olub.
QOL.az xəbər verir ki, azərbaycanlı FİFA referisi Əliyar Ağayevin idarə etdiyi görüşdə "Mançester Siti" 3:2 hesabı ilə qalib gəlib.
Ağayev bu görüşdə meydan sahiblərindən 3, qonaqlardan isə 1 oyunçuya sarı vərəqə göstərib. O, 85-ci dəqiqədə Serbiya klubunun qapısına penalti təyin edib və "şəhərlilər" 3-cü qolu vurublar.
"Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Mançester Siti" (İngiltərə) - 2:3
H.Boem. 76, A.Katia, 90+1 - M.Hamilton, 19, O.Bobb, 62, K.Filips, 85-pen.
"Mançester Siti" 6 oyundan 18 xalla qrup lideri kimi 1/8 finala adlayıb. "Srvena Zvezda" isə cəmi 1 xalla sonuncu yerlə qrupda qalıb.
Bu oyun həm Ə.Ağayev və köməkçiləri, həm də Azərbaycan futbolu üçün tarixi məqamla yadda qalıb. Çünki müstəqilliyimizi bərpa etdikdən sonra ilk dəfə azərbaycanlı hakim Çempionlar Liqasının hazırkı qalibinin ("Mançester Siti") iştirakı ilə keçirilən matçı idarə edib.
Ümumilikdə isə bu, Əliyar Ağayevin ÇL-in qrup mərhələsində 2-ci təyinatı olub. O, ötən ilin oktyabr ayında “Kopenhagen” (Danimarka) – “Borussiya” (Dortmund, Almaniya) oyununu (1:1) da idarə edib.