Milli komandamıza baş məşqçini onlar seçəcəklər - Siyahı
ÖLKƏ FUTBOLU 12 Dekabr 2023 / 13:53 9509
Azərbaycan milli komandasının baş məşqçisini seçmək məqsədi ilə AFFA İşçi Qrupu yaradıb.
Qol.az-ın əldə etdiyi xəbərə görə, hazırda qrupda 5 nəfər təmsil olunur.
Bunlar AFFA-nın vitse-prezidenti Elşad Nəsirov, İcraiyyə Komitəsinin üzvləri Vaqif Sadıqov, Zaur Axundov, həmçinin baş katib Sərxan Hacıyev və Peşəkar Futbol Liqasının prezidenti Elxan Səmədovdur. Qrupa Elşad Nəsirov rəhbərlik edir. İşçi qrupun tərkibinin artacağı istisna olunmur.
Qeyd edək ki, işçi qrupun tərkibi ilə bağlı ilk xəbəri azerisport.com saytı yayıb.
Bəs millinin baş məşqçisi nə vaxt müəyytənləşəcək?
Bugünlərdə AFFA-ın Mətbuat xidmətinin rəhbəri Elnur Məmmədli Qol.az-a bildirib ki, hazırda AFFA heç bir məşqçi ilə danışıqlar aparmır. Millinin növbəti oyununun martda olacağını söyləyən qurum rəsmisi deyib ki, ona kimi kifayət qədər vaxt var.
E.Məmmədli bildirib ki, milli komandanın baş məşqçisi məsələsi ilə AFFA-nın yaradacağı İşçi qrup məşğul olacaq.
Qeyd edək ki, ötən ay jurnalistlərə açıqlama verən AFFA-nın baş katibi Sərxan Hacıyev bildirib ki, İşçi Qrupu millinin baş məşqçi vəzifəsinə namizədləri nəzərdən keçirəcək. Onun sözlərinə görə, İşçi Qrupda AFFA İcraiyyə Komitəsindən və böyük ehtimalla kənardan şəxslər təmsil olunacaq: “Onlar tərəfindən baş məşqçi vəzifəsi ilə bağlı təkliflər veriləcək. Hər bir amil detallı şəkildə nəzərə alınaraq və analiz olunaraq İcraiyyə Komitəsində müzakirəyə çıxarılacaq və qəti qərar veriləcək".