“Azərbaycanda perspektivli məşqçilər var. Lakin komandanın başında yaxşı idarəçi olmalıdır”.
Bu sözləri QOL.az-a açıqlamasında Azərbaycan millisinin sabiq üzvü Vüqar Nadirov deyib.
Milli komandanın Avro-2024-dəki çıxışlarını dəyərləndirən keçmiş hücumçu qeyd edib ki, daha çox xal toplamaq olardı: “Məsələn, İsveçi udanda bizim üçün yaxşı nəticə sayılır. Məşqçimiz əlindən gələni edib bütün məharətini ortaya qoydu. Deməli, milli komandamızla yaxşı nəticələr qazanmaq olar. Heyətdə 8-9 legioner futbolçu var. Yəni komanda yaxşıdır, nəsə etmək olardı Eyni zamanda bunun üçün milli ruh olmalıdır”.
Canni De Byazinin millidən gedişi haqda danışan Nadirov bildirib ki, tez-tez məşqçi dəyişikliyinin tərəfdarı deyil: “Əgər komanda udursa, futbolçular öndə gedir. Komanda uduzursa, günahkar məşqçi sayılır. Ona görə də kimdəsə günah görmək mənim üçün çətindir. Bəli, komanda uduzubsa, bir tərəfdən günahkar baş məşqçidir. Amma biz hər dəfə bir məşqçi dəyişə bilmərik. Bununla qabağa gedə bilmərik. Mən De Byazinin tərəfini tutmuram. Əlbəttə ki, məsuliyyət ondadır. Amma mən də məşqçiyəm, bəzi çətinlikləri nəzərə alıram. Öz məşqçilərimizə şans verməliyik. Məşqçilərimizin məsuliyyəti həddindən artıq çoxdur”.
V.Nadirov hazırkı heyətin Azərbaycan millisinin ən güclü heyəti olması fikri ilə razılaşmayıb: “Millinin ən güclü heyətidirsə, niyə qrupdan çıxa bilmədik? Elə olsaydı, artıq növbəti mərhələyə vəsiqə qazanardıq. Hər dövrün bir komandası var. Bizim vaxtlmızda başqa cür idi, indi başqadır. Bir oyunla nəsə demək düzgün deyil. Bu fikirlə razı ola bilmərəm. Çünki geri dönüb nəticələrə baxmalıyıq”.
V.Nadirov “Millinin baş məşqçisi kim olmalıdır?” sualını belə cavablandırıb: “Onu mən deyə bilmərəm. Çünki bizim deməyimizlə ola biləcək bir məsələ deyil. Mən baş məşqçinin azərbaycanlı olmasının tərəfdarıyam. Yerli məşqçi olması daha yaxşıdır”.
V.Nadirov qeyd edib ki, millini çalışdıra biləcək məşqçinin adını çəkmək onun üçün çətindir: “Məşqçilər çoxdur. Bu qərarı AFFA rəhbəri verir”.