"Jelezniçar"ın baş məşqçisi Nermin Başiç Konfrans Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində "Neftçi"yə qarşı keçirəcəkləri cavab oyunu haqda fikirlərini bölüşüb.
Qol.az xəbər verir ki, matçdan öncə təşkil olunan mətbuat konfransında komandasında itkilərin olduğunu deyib:
“Biz burada olmaqdan xoşbəxtik. “Neftçi”yə minnətdarıq ki, bizə təlim-məşq bazası verib. İtkilərimiz var. Əsas komandanın 6-7 futbolçusu sıradan çıxdı, ehtiyat oyunçularla da problemlər yarandı. “Neftçi” böyük klubdur və cütün favoritidir. Bilirik ki, qarşılaşmanın bütün biletləri satılıb və azarkeşlər komandalarını dəstəkləyəcəklər. Amma sabah bütün Bosniya və Herseqovina bizimlə olacaq. Qalib gəlməyə çalışacağıq".
Mütəxəssis görüşə hazır olduqlarını qeyd edib: "Ümid edirəm ki, cavab oyununda üzərimizə düşən vəzifənin öhdəsindən gələcəyik. “Neftçi” yeni transferlər etməklə heyətini gücləndirir. Onların böyük büdcəsi var. Komandanı qələbəyə hazırlayırıq. Havaya gəlincə, hər şey qaydasındadır".
O, "Sabah komandanız ilk matçda olduğu kimi oyunun tempini öldürməyə çalışacaq" sualını bu cür cavablandırıb: "Bosniya və Herseqovina çempionatı Avropanın ən sürətli çempionatı deyil. Çətin ki, sabah bizim matçda yüksək oyun tempi görəsiniz. İtkilərimizi nəzərə alsaq, bunun əksini gözləməyə dəyməz".
Qeyd edək ki, bu komandalar arasında ilk oyun 2:2 hesabı ilə başa çatıb. Sabah "Bakcell Arena"da keçiriləcək cavab matçı saat 21:00-da başlayacaq.