"Sabah klubumuzun tarixi üçün çox önəmli gündür. Evdə ilk avrokubok oyunumuzdur. Bizi çox çətin oyun gözləyir, güclü rəqibə qarşı oynayacağıq. Bura gəlmək üçün çox məsafə qət etmişik. Futbolçularımız yaxşı hazırlaşıblar. Sabah güclü olan qalib gəlsin".
Qol.az xəbər verir ki, bu sözləri "Sabah"ın baş məşqçisi Murad Musayev Konfrans Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində sabah RFS-ə (Latviya) qarşı keçirəcəkləri cavab matçından öncə təşkil olunan mətbuat konfransında deyib.
O, rəqibin son matçında 7 cavabsız qol ilə qalib gəlməsinə toxunub: "RFS çox güclü rəqibdir. Ötən mövsüm avrokuboklarda qrup mərhələsində oynayıblar, əvvəl də ölkə çempionu olublar. Mənə görə, RFS Latviyanın ən güclü komandasıdır".
Mütəxəssis ilk oyundakı 2:0 hesablı qələbənin futbolçularda arxayınlıq yaratmayacağını deyib: "Məşqçi kimi əsas məqsədimiz etdiyimiz səhvlərdən nəticə çıxarmaq və futbolçuları oyuna düzgün şəkildə kökləməkdir. 2:0 hələ heç nə demək deyil. Sakit olmalıyıq. Bir səhv hər şeyi dəyişə bilər".
M.Musayev "Sabah növbəti mərhələdəki potensial rəqibiniz olan "Partizan"dan nəyisə gizlədəcəksiz, yoxsa tam gücünüzlə oynayacaqsız" sualına bu cür cavab verib: "Zarafat edirsiniz? Hələ mərhələ adlamamışıq, şanslar bərabərdir".
M.Musayev bildirib ki, RFS-in açıq futbol oynaması onları qorxutmur: "Mən açıq futbolu sevirəm. Səfərdəki matçda rəqib bütün təhlükələri standart vəziyyətlərdən yaratdı. Onlar hündürboy futbolçulara sahibdirlər. Sabah necə oynayacaqlarını bilmirəm. Açıq futbol oynayacaqlarsa, buyursunlar".
O, futbolçuları Coy Lens-Mikels və Emmanuel Apehin hazırlıq durumuna da toxunub: "Apehdə heç bir problem yoxdur. Mikelsin təlim-məşq toplanışında kiçik zədəsi var idi. Ona görə də son hazırlıq matçını buraxmalı oldu. Riqada da 45 dəqiqə oynadı. Amma bərpa olunmaq üçün bir həftə vaxtı oldu".
Mütəxəssis "Sabah"ın bu mövsüm üçün hədəfləri haqqında danışıb: "Hazırda bütün diqqətimiz RFS-dədir. "Partizan" haqda hələ düşünmürük. Məqsədimiz rəqibin qarşısını almaqdır. Rəhbərliklə gələcək haqda heç nə danışmamışıq. Azarkeşlər həmişə bizə dəstək olublar. Riqada da bizi dəstəklədilər. İnanıram ki, sabah onlar bizim 12-ci oyunçumuz olacaqlar".
M.Musayev bu gün keçiriləcək "Qarabağ" - "Rakov" cavab matçından gözləntilərini bölüşüb: "Qarabağ" ilk görüşdə çox yaxşı oynadı. Sadəcə olaraq kiçik səhvlər onlara baha başa gəldi. "Qarabağ" təcrübəli komandadır. Bu gün bizi maraqlı və gərgin oyun gözləyir".