"İlk növbədə həqiqətən yüksək səviyyəli kollektiv olduğunu göstərən "Barselona"nı təbrik etmək istəyirəm. Rəqib hər cəhətdən tam formalaşmış komandadır".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "İnter"in baş məşqçisi Simone İnzagi UEFA Çempionlar Liqasının yarımfinalının "Barselona" ilə cavab matçından sonra mətbuat konfransında deyib.
İtaliya klubu səfərdə 3:3 hesablı heç-heçə etdiyi rəqibini Milanda keçirilən dramatik matçda məğlub etməyib bacarıb - 4:3. İnzagi bu nəticəyə görə futbolçuları ilə fəxr etdiyini bildirib: "Futbolçularımız bu gün bütün Avropaya həm fiziki, həm də psixoloji cəhətdən nə qədər mübarizə apara biləcəklərini göstərdilər. Mən onlarla fəxr edirəm. Komandam hər gün mənə onların məşqçisi olmaq şərəfini verir. Əlbəttə, çətinliklərimiz oldu, amma ürəyimiz, birliyimiz bütün maneələri dəf etməyə kömək etdi.
Biz öz potensialımızı reallaşdırmağa çalışdıq və bütün mövcud resurslardan istifadə etdik. İlk oyundan sonra strategiyanı aydın şəkildə başa düşdük. Yüksək komanda fədakarlığı olmasaydı, belə nəticə qazanmaq bizim üçün çətin olardı. Bu uşaqlar öz zəhmətləri və fədakarlıqları ilə finala yüksəlməyə layiqdirlər. Belə peşəkarlara məşq keçməkdən qürur duyuram. Sadam ki, onlar bu stadionda ("Cüzeppe Meeazza") bu nailiyyətdən həzz ala bildilər".
Xatırladaq ki, "İnter" Çempionlar Liqasının finalında PSJ - "Arsenal" cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. Bu komandaların Londonda keçirilən ilk matçında PSJ 1:0 hesabı ilə qalib gəlib. Cavab matçı isə bu gecə keçiriləcək və saat 23:00-da başlayacaq.