“Qarabağ”ın yarımmüdafiəçisi Yassin Benzia dünən “Səbail”ə qalib gəldikləri oyundan sonra jurnalistlərə müsahibə verib.
QOL.az müsahibəni təqdim edir.
- Misli Premyer Liqasının 30-cu turunda “Səbail”i məğlub etdiniz (4:1). Qələbəni necə şərh edərdiniz?
- Gözəl oyun sərgilədiyimizi düşünürəm. Matça yaxşı başladıq, ardıcıl qollar vurduq. Bundan sonra da dayanmadıq. İkinci hissədə də fərqlənməyə nail olduq. Qalib gəldiyimiz üçün çox şadıq. Artıq qarşıdakı matçları düşünməliyik.
- Növbəti turda “Neftçi” ilə qarşılaşacaqsınız. Uğurlu çıxışı həmin matçda da davam etdirmək mümkün olacaq?
- 1 həftə vaxtımız var. Dincəlib, həmin görüşə hazırlaşacağıq. “Neftçi” ilə oyun derbidir. Təbii ki, matçın çox çətin keçəcəyi məlumdur. Buna baxmayaraq, əlimizdən gələni edəcəyik ki, qalib gələk və azarkeşlərimizi sevindirək.
- Sabah “Zirə” “Neftçi”yə uduzsa, “Qarabağ” artıq növbəti turda çempionluğunu rəsmiləşdirə bilər...
- Bəli, bu haqda məlumatım var. Lakin indidən çempionluq barədə düşünmürük. Düzdür, hazırda ikinci pillə ilə aramızda kifayət qədər xal fərqi var. Bununla belə, sona qədər konsentrasiyamızı qorumalıyıq. Biz hər matçda qalib gəlməyə fokuslanmışıq.
- “Neftçi” ilə matçdan sonra isə kubokun cavab oyunu gəlir. Final şansını necə dəyərləndirirsiniz?
- Hələlik kubok matçı barədə düşünmürük. Necə deyərlər, oyundan oyuna köklənirik. Yalnız “Neftçi” ilə görüşdən sonra “Araz-Naxçıvan” barədə fikirləşəcəyik. Şanslara gəldikdə isə ilk görüşdə uduzsaq da, hələ heç nə bitməyib. Vəziyyəti dəyişmək üçün sona kimi mübarizə aparacağıq.
- Bu mövsümün sonu “Qarabağ”la müqaviləniz başa çatır. Sizi gələn mövsüm də klubda görə biləcəyik?
- Bəli, müqaviləm mövsümün sonunda başa çatır. Artıq danışıqlara başlamışıq, lakin indidən dəqiq bir söz deyə bilmərəm.
- Yəni komandadan ayrılmağınız da mümkündür...
Yenə deyirəm, indi dəqiq fikir səsləndirə bilmərəm, hazırda danışıqlar gedir. Təbii ki, “Qarabağ”da olmaqdan məmnunam. Baş məşqçi, klub, bir sözlə, hər şey ürəyimcədir. Lakin danışıqların necə yekunlaşacağını zaman göstərəcək.