"Sabah"ın baş məşqçisi Vasili Berezutski Misli Premyer Liqasının 16-cı turunda "Qarabağ"la 1:1 hesablı heç-heçə etdikləri oyundan sonra fikirlərini bölüşüb.
QOL.az sportal.az saytına istinadən xəbər verir ki, o, görüşdən sonra keçirilən mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
- Çox ağır oyun oldu. Amma nəticəni normal hesab edirəm. Oyuna gəldikdə isə hələ çox işləməliyik. Heyətdə rotasiyalar etmişdik. Çünki, kubokda 120 dəqiqə ağır oyun keçirmişdik.
- Demək olar ki, dəyişikliklər edəndən sonra oyunun tempi yüksəldi?
- Bizim yorğunluğumuz ikinci hissədə öz təsirini göstərirdi. Buna baxmayaraq əks-hücumda fürsətlərimiz oldu. Onlardan istifadə etmək olardı. Bizim üçün nəticə yaxşıdır.
- Gözlədiyiniz "Qarabağ"ı gördünüz?
- Birinci hissədə biz rəqibdən daha yaxşı oynadıq. "Qarabağ"ın hücum potensialının qarşısını aldıq. Amma ikinci yarıda alışdığımız "Qarabağ"ı görə bildik. Onlar daha sürətli oynayırdılar, daha hərəkətli idilər.
- Komandanızın potensialı nəyə imkan verir?
- Futbolçuların potensialı avrokuboklara vəsiqə qazanmağa imkan verir. Bura gələndə vaxtımız az idi, 3-4 gündən bir oynayırdıq. Amma indi bir həftəlik vaxtımız var, normal hazırlaşa biləcəyik. Əlimizdən gələni edəcəyik ki, bizdən öndə olan komandalarla rəqabət aparaq.
- Boyan Letiçi sağ cinah yarımmüdafiəçisi mövqeyində oynadırsınız. Bunu qarşıdakı matçlarda da edəcəksiniz?
- Kubok matçından sonra rotasiyalar etmək istəyirdik. Bu gün o mövqedə Kahim Parris olmalı idi. Təəssüflər olsun ki, o zədələndi. Boyan Letiç bu gün çıx böyük iş gördü. Onun oyunundan razıyam.