"Sabah"ın məşqçisi: "Maraqlı və dinamik oyun alındı"
ÖLKƏ FUTBOLU 17 Fevral 2024 / 20:13 2060
"Sabah"ın məşqçisi  Ruslan Qafitullin Misli Premyer Liqasının 23-cü turunda "Kəpəz"ə 3:2 hesabı ilə qalib gəldikləri oyunu şərh edib.
QOL.az  xəbər verir ki, o deyib:"Maraqlı və dinamik oyun alındı. İlk hissədə istədiyimiz oyunu sərgiləyə bilmədik. Lakin fasilədən sonra üstünlüyü ələ aldıq. Bunun da nəticəsində lazım olan qolları vurub, bu matçdan 3 xalla ayrıldıq”.
Mütəxəssis "4 oyuna 15 top buraxmısınız. Müdafiəçilərlə qapıçı arasında sanki əlaqə yoxdur..." sualını belə cavablandırıb: "Qapıçılar haqda nəsə deyə bilmərəm, onların məşqçiləri var, müzakirələr olacaq. 15 qol çox ola bilər, amma nəzərə alın ki, iki oyun "Qarabağ"la olub".
Ruslan Qafitullin Yusif İmanov və Nicat Mehbalıyevdən başqa bir qapıçıya şans verib-verməyəcəyi ilə əlaqədar söyləyib: "Bu sual mənə aid deyil. Qapıçılar üzrə məşqçilər var, onlar bizə kimin heyətdə olmasıyla bağlı fikirlərini bildirir".