"Oyun çox maraqlı keçdi. Amma kubok matçındakı kimi yenə dominant "Qarabağ" idi. Birinci və ikinci zonada onları qarşılamağa və əks-hücumlarda oynamağa çalışırdıq. "Qarabağ"a qarşı 100 faiz etibarlı oynamaq lazımdır. Hücumda da, müdafiədə də".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Sabah"ın məşqçisi Ruslan Qafitulin Misli Premyer Liqasının 22-ci turunun "Qarabağ"la oyunundan (3:3) sonra keçirilmiş mətbuat konfransında deyib.
O, sabiq baş məşqçi Murad Musayevin gedişindən sonra "Qarabağ"a uduzmadıqları ilə bağlı sualı belə cavablandırıb: "Daha çox psixoloji cəhətdən futbolçularla danışdıq və onlara sərbəstlik verdik. Fərq ondadır ki, bəlkə də, Murad Musayevin tələbkar olması uşaqlara təsir edirdi. Amma İqor Ponomaryov gördü ki, 1:7-dən sonra komandaya çətindir və onlara azadlıq verdi".
"Sabah"ın məşqçisi Yusif İmanovun son dəqiqədə buraxdığı kobud səhv haqda da danışıb: "Öz emosiyaları ilə bacarmadı. Yusif yaxşı qapıçıdır. Bu gün çox yaxşı seyvləri oldu. Sadəcə emosiyaları ilə bacarmadı. Futbolda belə də olur. Deməzdim ki, İmanova görə heç-heçə oynadıq. Siz də oyunu izləyirdiniz. Bizim də hardasa bəxtimiz gətirdi. "Qarabağ"ın epizodları oldu, istifadə edə bilmədi. Heç-heçə yaxşı nəticədir".
Qafitulin adı "Zirə" ilə hallanan Davit Volkovun oynamamasının səbəbini də açıqlayıb: "Deyə bilmərəm. Amma bugünkü məlumat odur ki, hərarəti var".