“Oyunumdan tam razı qalmadım. Özümü bundan da yaxşı göstərə bilərdim. Komanda olaraq da daha yaxşı çıxış edə bilərdik. Amma “Qarabağ”a qarşı oynamaq çətin oldu”.
Bu sözləri QOL.az-a açıqlamasında “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu Orxan Əliyev Misli Premyer Liqasının 19-cu turunda “Qarabağ”a uduzduqları oyundan (1:3) sonra deyib.
İkinci dövrənin oyununda “Qarabağ”a qalib gəldiklərini xatırladan futbolçu qeyd edib: “Ümumiyyətlə, “Qarabağ”la oynamaq həmişə çətindir. Keçən oyunlar da çətin olmuşdu. Düzdür, bu mövsüm ilk görüşdə məğlub olsaq da, ikinci matçda qalib gəlmişdik. Bu oyun da çalışırdıq ki, qələbə qazanaq, amma alınmadı. İnşallah, gələn dəfə daha yaxşı olar”.
Zədəsini yeni bərpa edən Əliyev artıq hər şeyin qaydasında olduğunu bildirib: “Bir həftəyə yaxın məşqlərdən uzaq qaldım. İndi özümü tam hazır hiss etmirəm”.
28 yaşlı futbolçu gələcək planları haqda sualı da cavablandırıb: “Özümü yaxşı tərəfdən göstərməyi düşünürəm. İstəyərdim ki, daha yaxşı yerlərdə olum. Amma hələ ki, digər planlar və təkliflər yoxdur. Yəqin ki, gələcəkdə olacaq”.