“Səbail”in baş məşqçisi Şahin Diniyev komandasının Antalya toplanışını dəyərləndirib.
O, QOL.az-a açıqlamasında hazırlığın yaxşı keçdiyini bildirib:
“Yanvarın 5-dən Antalyada məşqlərə başlamışıq. Hazırlığımız normal gedir. Gündə iki dəfə məşq edirik. İki yoxlama oyunumuz da var. Bu oyunlardan sonra komandanın durumu haqda daha geniş danışa bilərik”.
Qeyd edək ki, “Səbail” yanvarın 12-də Rumıniyanın Superliqa təmsilçisi “Universitatea Cluj”, yanvarın 15-də isə Rusiya Premyer Liqasında çıxış edən “Fakel”lə yoxlama oyunu keçirəcək.
Ş.Diniyev heyəti gücləndirəcəklərinidə bildirib. O, hücum xətti üçün 2 oyunçuya ehtiyac olduğunu deyib: “Tranfser işlərimiz gedir. Hazırda komandamızda yeni oyunçu yoxdur. Ancaq düşünürəm ki, ilk yoxlama oyununa, yəni yanvarın 12-nə qədər yeni transferlərimiz olacaq. Sırf vinger və hücumçu almağı düşünürük. Mariqo Qomis və Ağabala Ramzanovun uzun müddətlik sıradan çıxması bizi buna məcbur edir. Hazırda hücum xəttində çatışmazlıq var. Amma hələ ki, transferlə bağlı konkret bir şey yoxdur. Danışıqlar davam edir. Yeni transferlərimizin hər ikisi əcnəbi olacaq”.
Ş.Diniyev heyətin kasad olduğunu və buna görə də komandadan göndərilənlərin olmayacağını da vurğulayıb: “Bizdə yalnız Amil Yunanov icarəyə göndərilib. Heyətimizdə oyunçu azdır. Meydana çıxacaq 16-17 futbolçumuz var. Komandada olan futbolçuların hamısı bizə lazımdır”.