"Oyunun tarixi torpaqlarımızda keçirilməsinə görə Ali Baş Komandanımıza, Ordumuza minnətdarlığımızı bildiririk. Allah şəhidlərimizə rəhmət eləsin. Onların sayəsində bu gün buradayıq. "Qarabağ"ın gücü, futbolçuların səviyyəsi bəllidir. Əlimizdən gələni etməyə çalışdıq. Futbolçularıma təşəkkür edirəm, bacardıqlarını etdilər".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri MOİK-in baş məşqçisi Qəzənfər Abbasov Xankəndidə Azərbaycan kubokunun 1/8 final mərhələsində "Qarabağ"a 0:1 hesabı ilə uduzduqları oyundan sonra keçirilə mətbuat konfransında deyib.
"Qurban Qurbanov gözəl matça görə mənə təbriklərini çatdırdı. Futbolçular da kimə qarşı oynadığımızı bilirdilər. Gözəl futbol göstərmək niyyətində idik" deyə o bildirib.
Mütəxəssis gələcəkdə Premyer Liqada çıxış edə biləcəklərini də söyləyib: "Ev oyunlarımızı Xankəndində oynamaq da istəyərdik. Bu, mənim üçün də şərəf olar".
Q.Abbasovun sözlərinə görə, matçdan əvvəl yüksəl rütbəli şəxslər futbolçularına söz verib ki, hər şey yaxşı olacaq. Göstərilən qayğı 2-3 qat artacaq. Diqqəti hər zaman hiss edirik. Bundan da artığına söz veriblər".