"Matçın əvvəlində heç kim hesabın belə olacağını deyə bilməzdi. Premyer Liqa ilə 1-ci Liqa arasında səviyyə fərqi göz qabağındadır. İndiki futbol sürət futboludur. Səviyyə öz sözünü dedi".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "İrəvan"ın baş məşqçisi Nazim Süleymanov Azərbaycan kubokunun 1/8 finalında "Araz-Naxçıvan"a uduzduqları oyundan sonra mətbuat konfransında deyib.
O. 2:8 hesablı məğlubiyyəti belə şərh edib: "Komanda səbrli və nizamlı olmalıdır. Bizdə oyunçularla bağlı çətinliklər var. Ehtiyatda 5 oyunçu olsa da, 3 nəfəri oyuna buraxa bildik. Qapıçılarla birlikdə 17-18 oyunçumuz var. Qış fasiləsinə qədər liqada bir oyunumuz qalıb. Kubok avrokuboklara ən qısa yoldur. İnsanların arzuları var. İştah diş altındadır. Amma səviyyə öz sözünü dedi. "Araz-Naxçıvan"a uğurlar arzulayıram. Futbol səhvlər oyunudur. Kim çox səhv edirsə, o da məğlub olur. Təssüf ki, biz çox səhv etdik".
N.Süleymanov qeyd edib ki, böyükhesablı məğlubiyyətə baxmayaraq, oyundan sonra futbolçularını təbrik edib: "Dedim ki, eybi yox, yeni tarix yazdınız. Çempionatdakı son matçdan sonra gələcəklə bağlı planlar quracağıq".